проезд перекрестков      Повернутися на головну сторінку сайта.

     Повернутися до змісту.

      +380506964866,      +380684036650
                     Перейти на русский язык

Правила проїзду перехрестя.


Свидетельство о регистрации авторского права на данный материал

За статистикою від 15 до 30% ДТП трапляється через порушення правил проїзду перехресть. Ми розробили методику найпростішого засвоєння теми проїзд перехресть (правила проїзду реальних перехресть), яку випробували на заняттях. Все викладене далі, засноване на ПДР, і зведено до кількох простих правил та прикладів. Ця лекція дозволяє самостійно, витративши 30-40 хвилин, повністю засвоїти цю нелегку тему. Вона буде корисна як водіям-початківцям (учням автошкіл), так і водіям зі стажем. Ця методика використовується щодо теоретичного курсу в Автошколі - Драйв. У результаті учні швидко освоюють правила проїзду перехресть.

Цей матеріал є інтелектуальною власністю авторів (свідоцтво про реєстрацію авторського права розташоване праворуч). Копіювання та розповсюдження даного матеріалу без згоди авторів заборонено.

Проїзд нерегульованого рівнозначного перехрестя.

Перехрестя вважається нерегульованим, якщо немає світлофора та регулювальника, і рівнозначним якщо немає знаків пріоритету. Щоб швидко освоїти методику проїзду таких перехресть, необхідно запам'ятати 3 правила - загальні правила проїзду перехресть (за пріоритетом 1-е головніше 2-го, 2-е головніше 3-го) і навчитися їх застосовувати. Ці правила необхідно виконувати саме у цій послідовності. Якщо перше не підходить – пропускаємо його та переходимо до наступного.

1.Поступитися дорогою трамваю.

уступити дорогу трамваю

Спершу проїде трамвай, потім автомобіль.


2.Поступитися тому, хто справа.

уступить тому, кто справа Першим перехрестя проїде трамвай (за 1 правилом). Далі за другим правилом синій повинен поступитися червоним, т.к. червоний під'їжджає праворуч.

3.При повороті ліворуч або розвороті поступитися всім, хто рухається із зустрічного напрямку прямо або повертає праворуч.

Приклад 1: Два автомобілі під'їжджають до перехрестя, автомобіль 1 повертає ліворуч, а автомобіль 2 рухається прямо. В якій послідовності вони проїдуть перехрестя?
При повороте налево или развороте уступить всем, кто движется со встречного
   направления прямо или
   поворачивает направо Дивимось на наші правила. 1 - не працює (немає трамвая), 2 - справа немає нікого в обох автомобілів, тому обидва можуть почати рух, переходимо до третього правила. Відповідно до правила 3: автомобіль 1 повинен виїхати на перехрестя і зупинитися, щоб пропустити другий, т.к. при повороті ліворуч (а не перед поворотом) поступитися тому, хто рухається із зустрічного напрямку прямо, або повертає на право
поворот налево или разворот

Приклад 2: тепер розглянемо схожу ситуацію, але тепер автомобілю №2 теж потрібно повернути ліворуч.
одновременно оба делают поворот налево или разворот
Про цей випадок у трьох правилах (і в ПДР) нічого не йдеться. І справді: вони можуть проїхати перехрестя одночасно, їх траєкторії під час руху не перетнуться.
! Не плутайте ці два випадки!

Приклад 3: Тепер розглянемо ситуацію з трьома автомобілями, що зображені на малюнку (зелений їде прямо, жовтий і червоний повертають ліворуч). Як же вони проїдуть перехрестя?
применение правил проезда перекрестков Дивимось на правила. За 2 правилом: поступитися тому, хто праворуч, або іншими словами: першим почне рухатися той, хто не має нікого (перешкоди) праворуч. У зеленого автомобіля праворуч жовтий автомобіль, у жовтого праворуч червоний, червоного – нікого. Першим почне рух червоний, виїхавши на перехрестя, «згадує» про третє правило і зупиняється тому що: при повороті ліворуч … поступитися всім, хто рухається із зустрічного напрямку прямо, (поступитися зеленому).
применение правил проезда перекрестков Тобто, автомобілі проїдуть перехрестя так: червоний виїде на перехрестя і чекає, жовте (адже справа у нього тепер нікого немає) проїжджає перехрестя, потім перехрестя проїжджає зелене, і тільки потім червоне завершує проїзд перехрестя. Не плутайте: червоний починає рух перший, але проїжджає перехрестя останнім! Уважно читайте питання!
Зверніть увагу: «який транспортний засіб першим проїде перехрестя чи виїде на перехрестя»?

На заняттях часто запитують: Адже майже ніхто так не робить (не проїжджає). Не надходить – тому що багато хто просто не знає, як треба робити правильно! Якщо станеться ДТП, приїде працівник ДАІ, який складе схему ДТП на основі цих правил, і в суді визначатимуть винного на основі цих правил.

Приклад 4: Розглянемо приклад, коли зелений повертає ліворуч.
пример проезда перекрестка Аналогічно, 1 правило не працює, за 2 правилами першим почне рух червоний, але в даному випадку: 3 правило не діє, і червоний проїжджає перехрестя першим, потім жовтий, і останнім проїде зелений.

Уніфікуємо ці правила. Тепер вони матимуть такий вигляд:

1.Поступитися дорогою трамваю (коли з ним в однакових, рівнозначних умовах).
Ви на головній дорозі та трамвай на головній – однакові умови. Вам і трамваю дозвіл сигналу регулювальника або світлофора (цей випадок зображений на малюнку нижче) – однакові умови.

2.Поступитися тому, хто справа (коли з ним в однакових умовах).

3.При повороті ліворуч або розвороті поступитися всім, хто рухається із зустрічного напрямку прямо або повертає праворуч (коли з ним в однакових умовах).

пример проезда перекрестка Використовуючи ці прості правила, легко розібратися, що першим проїде трамвай (червоний виїде на середину перехрестя, і чекатиме поки проїде синій), потім синій, останнім перехрестя проїде червоний.


Знаки пріоритету.

дати дорогу проїзд без зупинки заборонено головна дорога кінец главної дороги
Зверніть увагу! Знак 2.3 встановлюється на початку головної дороги, а потім на всіх інших перехрестях може бути відсутнім. Багато водіїв часто забувають, що треба не просто зупинитися перед знаком 2.2, але ще й ВСТУПИТИ ДОРОГУ! Якщо перехресті присутні знаки пріоритету, виникає ще одне правило (нульове, оскільки воно - головніше першого, але за наявності регулювальника і світлофора воно випадає із серії ).

0. 0. Спочатку рухаються ті, хто під'їхав до перехрестя по головній дорозі, (незалежно від подальшого напрямку руху).

А далі користуємося вивченими раніше трьома правилами. Строго дотримуючись послідовності.

Розглядати кожен із знаків пріоритету не будемо. Зупинимося лише на найважчих моментах. Часто виникає питання: чим же все-таки відрізняються знаки:
дати дорогу проїзд без зупинки заборонено
При вирішенні білетів на тему «проїзд перехресть» відмінності немає. І той і той знак показує, що транспортні засоби під'їхали другорядною дорогою. Але при проїзді реальних перехресть відмінність є. Якщо ви під'їжджаєте до перехрестя зі знаком «поступися дорогою» і бачите, що дорога порожня, поступатися просто нікому – можете проїжджати не зупиняючись. Але, під'їжджаючи до знаку «проїзд без зупинки заборонено», Ви повинні зупинитися в будь-якому випадку, і тільки переконавшись у безпеці руху, поїхати далі.

Іноді під знаком "головна дорога" висить табличка "напрямок головної дороги".
направление главной дороги
Табличка показує напрямок головної дороги на перехресті. На знаку зображено реальну форму перехрестя, а потовщена лінія показує напрямок головної дороги. За цим знаком у білетах легко визначити: хто під'їжджає до перехрестя головною, а хто другорядною дорогою. Визначаючи першочерговість проїзду, для нас важливо лише якою дорогою під'їхав транспортний засіб до перехрестя. І зовсім не має значення, в якому напрямку воно рухатиметься потім: повертатиме на головну дорогу або на другорядну.

Розглянемо приклад зображений на малюнку.
перекресток, где главная дорога меняет направление
Усі транспортні засоби під'їхали головною дорогою, вони за однакових умов, тобто. вирішуємо за трьома правилами. З другого правила: «Поступися тому, хто праворуч» слідує, що спочатку перехрестя проїжджають автомобілі 1 і 2, а тільки потім 3 і 4.

Приклад: кому повинен поступитися дорогою водій червоного автомобіля, який здійснює розворот (трамвай повертає ліворуч, синій автомобіль повертає праворуч)?
проезд перекрестка, где главная дорога меняет направление
Усі транспортні засоби під'їжджають головною дорогою – вони в однакових умовах. За першим правилом першим проїде трамвай – з цим все зрозуміло. Далі їде червоний, і як тільки він виїде на перехрестя, у синього зникає перешкода з права, і він може їхати. У цій ситуації вони можуть зіткнутися х. . Щоб цього не сталося, червоний та синій автомобілі повинні керуватися п.10.11. (Який докладно розглядатиметься далі у розділі регулювальник). п.10.11 Якщо траєкторії руху транспортних засобів перетинаються, а черговість проїзду не обумовлена Правилами, поступитися дорогою повинен водій, до якого транспортний засіб наближається з правого боку. Тобто, червоний пропускає синій.

Для засвоєння правил розберемо приклад: як проїдуть перехрестя транспортні засоби (Трамваї 1 і 2 рухаються прямо, трамваї 3,4 повертають ліворуч, зелений (З) та червоний (К) автомобілі повертають ліворуч, синій (С)-направо, білий рухається прямо) ?
неравнозначный перекресток
Спочатку їдуть ті, хто під'їхав головною дорогою, незалежно від подальшого напрямку руху (це буде нульове правило), але тих, що під'їхали головною багато: трамваї 2 і 4, червоний і синій автомобілі. Це якраз той випадок, який ми називаємо «в однакових умовах». Приклад розв'язуємо за допомогою правил (0-3). За першим правилом спочатку проїдуть трамваї, трамвай 2 і 4 теж в однакових умовах, але при повороті ліворуч трамвай 4 пропускає трамвай 2, що рухається прямо. Потім проїдуть червоні та сині автомобілі. Тепер розглянемо транспортні засоби, які під'їхали другорядною дорогою. Вони одне щодо одного теж за однакових умов. При повороті ліворуч трамвай 3 пропускає (по 3 правилу) трамвай 1, що рухається прямо. Тільки після того, як роз'їдуться трамваї, можуть рухатись автомобілі. При повороті ліворуч зелений автомобіль виїде на перехрестя, і чекатиме, поки проїде білий, і тільки потім закінчить проїзд перехрестя.


Сигнали регулювальника

Вивчення правил проїзду регульованого перехресть починається з аналізу сигналів регулювальника, вони мають перевагу перед світлофорами і знаками пріоритету, тобто не звертаємо увагу на світлофори та знаки пріоритету (інші знаки ігнорувати не можна, їх обов'язково враховуємо), а виконуємо лише вимоги регулювальника.
Виділимо 3 основні сигнали регулювальника:

1.Вертикально піднята права рука вгору.

Усім заборонено виїжджати (виходити) на перехрестя, всі учасники дорожнього руху, кого сигнал застав на перехресті, звільняють перехрестя.

2.Руки опущені вздовж тулуба, руки витягнуті в сторони, права рука зігнута перед грудьми вздовж тулуба – це один сигнал.

Інформацію зводимо до мінімуму:
- Не треба запам'ятовувати що заборонено, достатньо знати, що дозволено , звичайно все інше заборонено. - Трамваї ((на малюнку трамваї)трамваи) завжди рухаються з рукава в рукав, на всі сигнали регулювальника. .
Руки опущены вдоль туловища
На малюнку показані всі можливі напрями руху на цей сигнал регулювальника.
Пішоходи ( пешеходы ) можуть переходити проїжджу частину вздовж тулуба прямо, за спиною та перед грудьми регулювальника. Трамваї (на малюнку трамваи ) завжди рухаються з рукава до рукава, тобто на цей сигнал - тільки прямо. Водії не рейкових транспортних засобів (на малюнку нерельсовые ) можуть рухатися, як показано прямо або праворуч, при цьому, зверніть увагу: поворот на право намальований пунктиром, це означає, що при повороті праворуч потрібно пропустити пішоходів (на малюнкупешеходы ). Примітка: водії нерейкових транспортних засобів – велосипеди, мопеди, мотоцикли, автомобілі, гужові візки, автобуси тощо.

3.Права рука перед грудьми витягнута вперед.

Правая рука перед грудью вытянута вперед
Пішоходи переходять проїжджу частину лише за спиною регулювальника. Трамваї завжди рухаються з рукава в рукав, 1-й - праворуч, 2-й - ліворуч. Нерейкові транспортні засоби, що рухаються з боку грудей – можуть рухатися тільки праворуч, а ті, що під'їхали до перехрестя з боку лівого плеча, можуть рухатися у всіх напрямках, при цьому, повертаючи праворуч повинні пропустити пішоходів (пунктирна стрілка), а, рухаючись на розворот, пропустити трамвай та повертає праворуч (пунктирна стрілка відповідно до пункту 10.11 ПДР)
п.10.11. Якщо траєкторії руху транспортних засобів перетинаються, а черговість проїзду не обумовлена ​​ицими Правилами, поступитися дорогою повинен водій, до якого транспортний засіб наближається з правого боку.

Автомобілі з проблисковим маячком, крім помаранчевого, мають перевагу при проїзді перехресть та керуються сигналами регулювальника.

Для швидкого засвоєння цих правил ми рекомендуємо наклеїти на картон і вирізати картинки, при вирішенні квитка обертати до суміщення регулювальника на шаблоні з регулювальником на малюнку в квитку, і дивитися, хто може рухатися, решта – заборонено. Користуючись картинками і вирішуючи багато квитків, можна (і потрібно) їх рішення довести до автоматизму, і потім картинки не знадобляться.

Для швидкого засвоєння цих правил ми рекомендуємо наклеїти на картон і вирізати картинки, при вирішенні квитка обертати до суміщення регулювальника на шаблоні з регулювальником на малюнку в квитку, і дивитися, хто може рухатися, решта – заборонено. Користуючись картинками і вирішуючи багато квитків, можна (і потрібно) їх рішення довести до автоматизму, і потім картинки не знадобляться.

Ось і все, сигнали регулювальника вивчили!

Правила проїзду перехресть частина 4, сигнали світлофорів.

Далі за пріоритетом СВІТЛОФОРИ (коли працюють світлофори, на знаки пріоритету уваги не звертаємо – часто забувають про це)
Для регулювання руху трамваїв використовуються такі світлофори. светдофор для трамваїв



рух заборонено 1.1.Якщо верхні горять, нижній не горить - рух трамваям заборонено.



вариант1 вариант2 вариант3 вариант4 вариант5 вариант6

2.Якщо разом з нижнім горить якийсь верхній, то рух дозволено в цьому напрямку (приклади малюнків, намальовані всі варіанти)

3. Коли трамвайний світлофор відсутній чи непрацює, то трамваї керуються сигналами загального світлофора.


секции вертикально секции горизонтально



Світлофор працює в такому режимі:

  1. Спочатку горить зелений, він дозволяє рух, далі
  2. Зелений миготливий, він дозволяє рух і попереджає, що буде зміна сигналу, тобто спалахне жовтий.
  3. Жовтий, він забороняє рух та попереджає, що буде червоний, далі
  4. Червоний – забороняє рух. Потім вмикається
  5. Червоний із жовтим – вони забороняють рух і попереджають, що буде зелений. Далі знову спалахує зелений і цикл повторюється.

Жовтий миготливий - світлофор вимкнено, рух дозволено. Перехрестя вважається нерегульованим, першочерговість визначається правилами (0-3).



Для збільшення пропускної спроможності перехрестя використовують додаткові секції (зі стрілкою).
добавочная секция светофора
Тут правила такі:

16.10. На перехресті, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією, водій, що знаходиться на смузі, з якою здійснюється поворот, повинен продовжувати рух у напрямку, вказаному стрілкою, включеною до додаткової секції, якщо його зупинка на заборонний сигнал світлофора створить перешкоди транспортним засобам, що рухаються за ним по тій самій смузі.

І ще існують такі правила:


Алгоритм дій під час проїзду перехрестя

При під'їзді до перехрестя або під час вирішення билетів,

1) в першу чергу дивіться, чи є регулювальник.

2) чи є світлофор

3) чи є знаки пріоритету

алгоритм действий при проезде перекрестка

Швидко засвоївши ці правила проїзду перехресть, користуючись цим алгоритмом при вирішенні тематичних квитків, учні нашої автошколи на практичних заняттях з керування автомобілем не мають проблем при проїзді реальних перехресть.


Тесты по правилам проїзду перехресть.

Сподіваємось, що Ви добре засвоїли правила проїзду перехресть. Давайте тепер перевіримо свої знання,рішаючи тестові питання, розташовані нижче.

Для більшої наочності не полінуйтеся взяти аркуш паперу та ручку. На листку пишіть номер завдання (він вказаний ліворуч, вгорі) – навпроти варіант відповіді, який Ви вважаєте правильним. Уважно читайте питання та варіанти відповідей, обов'язково фіксуючи свою відповідь на папері. Зараз Ви маєте час на роздуми, а на дорозі рішення необхідно приймати миттєво. Прорішавши тести, наприкінці знайдете відповіді для самоперевірки.

светофор и главная дорога уступите дорогу светофор на перекрестке знаки приоритета на перекрестке регулировщик - руки опущены главная дорога меняет направление и трамваи регулировщик - руки вытянуты в стороны проезд неравнозначного перекрестка три автомобиля на перекрестке регулировщик синий проблесковый маячек добавочная секция и трамвай горит добавочная секция с основным красным сигналом главная дорога меняет направление нерегулируемый неравнозначный перекресток зеленая стрелка рядом с красным сигналом перекресток где главная дорога меняет направление велосипед на перекрестке перекресток улиц Шмидта и Юрия Савченко В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ проезд нерегулируемого перекрестка с трамваем нерегулируемый перекресток с трамваем и мотоциклом велосипед на перекрестке правила проезда нерегулируемого перекрестка правила проезда нерегулируемого равнозначного перекрестка перекресток регулируется светофором светофор с добавочной секцией желтый мигающий сигнал трамвай регулировщик регулируемый перекресток с трамваем нерегулируемый перекресток с трамваями проезд регулируемого перекрестка нерегулируемый перекресток АВТОШКОЛА ДРАЙВ В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ АВТОШКОЛА ОБУЧЕНИЕ ВОЖДЕНИЮ В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ проезд нерегулируемого равнозначного перекрестка нерегулируемый равнозначный перекресток сигналы регулировщика проезд перекрестка с круговым движением светофор со стрелкой

                Теперь перейдите на страницу ответы и проверьте свой результат. Свои неправильные ответы обязательно зачеркивайте, для наглядности.

Ответы к тестам по правилам проезда перекрестков

Надеемся, что Вы прорешали предложенные тесты. Теперь возьмите тот листок, где зафиксированы Ваши ответы, и проверьте. Зеленая отметка - правильный ответ, красная - неправильный. Неправильные ответы перечеркните на своем листке. Этот листок показывает истинную картину Ваших знаний Правил Дорожного Движения. И не надо пытаться оправдать себя: - "Мол никто так не ездит". Не ездят потому, что никто их толком не знает. Когда случается ДТП (дорожно транспортное происшествие), приехавший работник ГАИ (который очень хорошо знает эти правила проезда перекрестков), оформит ДТП руководствуясь правилами дорожного движения. И фраза "никто так не ездит" не спасет. Врезультате этот водитель может стать виновником ДТП. А всем будет рассказывать, что был прав, а его делают виноватым.

светофор и главная дорога уступите дорогу светофор на перекрестке знаки приоритета на перекрестке регулировщик - руки опущены главная дорога меняет направление и трамваи регулировщик - руки вытянуты в стороны проезд неравнозначного перекрестка три автомобиля на перекрестке регулировщик синий проблесковый маячек добавочная секция и трамвай горит добавочная секция с основным красным сигналом главная дорога меняет направление нерегулируемый неравнозначный перекресток зеленая стрелка рядом с красным сигналом перекресток где главная дорога меняет направление велосипед на перекрестке перекресток улиц Шмидта и Юрия Савченко В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ проезд нерегулируемого перекрестка с трамваем нерегулируемый перекресток с трамваем и мотоциклом велосипед на перекрестке правила проезда нерегулируемого перекрестка правила проезда нерегулируемого равнозначного перекрестка перекресток регулируется светофором светофор с добавочной секцией желтый мигающий сигнал регулировщик регулировщик регулируемый перекресток с трамваем нерегулируемый перекресток с трамваями проезд регулируемого перекрестка нерегулируемый перекресток АВТОШКОЛА ДРАЙВ В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ АВТОШКОЛА ОБУЧЕНИЕ ВОЖДЕНИЮ В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ проезд нерегулируемого равнозначного перекрестка нерегулируемый равнозначный перекресток сигналы регулировщика проезд перекрестка с круговым движением светофор со стрелкой
     Повернутися на головну сторінку сайта.

     Повернутися до змісту.

      +380506964866,      +380684036650


ще 2 сайта Сакаєва Олександра: sakaev.dp.ua         автоинструктор дп юа