Адаптація після ДТП      Повернутися на головну сторінку сайта.

     Повернутися до змісту.

      +380506964866,      +380684036650
                     Перейти на русский язык

Почати водити після ДТП

Потрапивши у ДТП, водій переживає стрес, і згодом може виникнути страх до автомобіля. В більшості випадків у цій ситуації рекомендують звернутися до психолога чи психоаналітика. Шок, нервове потрясіння, страх – все це заважає подальшому керуванню автомобілем. Позаймавшись із психологом, можна позбутися фобій (страхів). Начебто мети досягнуто!? Але це може бути неефективним (або завдати шкоди), так як психолог усуває не причину, а наслідки. Зараз поясню детальніше.

Людина потрапила до ДТП. Якщо віна сама керувала автомобілем, то треба розібратися, чому віна не уникла зіткнення, наїзду та інше. Може віна чогось не побачила, не вміє, не може вчасно звернути увагу на небезпеку, не вміє керувати оточуючими, погано знає правила дорожнього руху або не вміє правильно ними користуватися (тобто ще не повністю підготовлена як водій). І якщо психолог вселить їй в голову, що віна все може, то тоді такий водій становитиме загрозу для себе та оточуючих.

Тому такій людині необхідно попрацювати з хорошим викладачем, який знає правила дорожнього руху, проаналізувати свої огріхи, недоробки, усунути прогалини у знаннях, навчитися правильно застосовувати правила дорожнього руху. Потім із гарним інструктором закріпити все це на практиці. І тільки після цього, знаючи як, і вміючи все робити правильно, якщо не зник страх, звернутися до психолога.

Як бачите, виходить дуже довгий та складний шлях адаптації. А знайти трьох знаючих, вміючих та порядних фахівців дуже важко.

АНЕКДОТ про фахівців.

У чоловіка посиніли яєчка (це частина статевого органу чоловіків). Пішов він у поліклініку. Хірург оглянув і каже: - Будемо різати!» Злякавшись, «хворий» йде до терапевта. Вислухавши та оглянувши пацієнта, лікар обурюється: - «Хірургу все б різати! Я Вам випишу такі пігулки, що яєчка самі відваляться!»
      Іде він додому засмучений, згадав про бабку-знахарку. Вислухавши хворого і оглянувши його, бабуся каже: - «Синку, поміняй труси. Вони в тебе линяють!

Весь процес адаптації можна звести до роботи з одним, але добрим фахівцем, майстром своєї справи, який знайде першопричину і допоможе позбавитися «хвороби». Мені часто доводиться працювати з такими людьми, і я успішно впораюся із поставленим завданням. Що конкретно я роблю, не описуватиму, це моя професійна таємниця.

ДТП трапляється в тих випадках, коли водій переоцінив свої сили або недооцінив небезпеку. Якби він зробив навпаки - переоцінив небезпеку та недооцінив себе, то ДТП ніколиб не трапилося . Мені доводилося працювати з такими людьми. І коли людина навчиться, керуючи автомобілем, думати та аналізувати те, що відбувається, то критичні ситуації самі минуть його. У людини виробиться неприйняття на підсвідомому рівні робити щось небезпечне, лізти у небезпечні місця. Наприклад, клаустрофоб ніколи не застрягне в ліфті. Чому? Та він туди ніколи не увійде! Підсвідомо, уникаючи складних місць та керуючи оточуючими, водій починає їздити легко та комфортно, без зайвої напруги. І страх автоматично залишить його голову. Я часто кажу своїм учням: - «Усі страхи у Вас у голові". Ось коли в голові буде порядок, тоді буде результат. Зверніться до мене, я знаю, як навести лад у голові, стати надійним водієм та позбутися всіх страхів.

Сакаєв Олександр


     Повернутися на головну сторінку сайта.

     Повернутися до змісту.

      +380506964866,      +380684036650


ще 2 сайта Сакаєва Олександра: sakaev.dp.ua         автоинструктор дп юа